FOF Men 6
Bib # First Name Last Name Time Place
1374 Bulmaro Almazar 1:12:09 1
1370 John Paul Cenidoza 1:28:39 2
1373 Will Wright 1:28:54 3
1369 Douglas Haugen 1:31:00 4
1372 Vince Foley 1:48:25 5
1371 Sergio Ortiz II 1:52:26 6
1367 Adrian Nerida 2:13:14 7
1368 Clint Worley DNS
FOF Women 6
Bib # First Name Last Name Time Place
1366 Natalia Burzynska 1:40:55 1
1364 Meredith Long 1:41:19 2
1402 Amy Triano 1:45:36 3
1361 Bethany Sorenson 1:47:05 4
1363 Jessica Garoutte 1:47:06 5
1365 Monica de Leon 2:13:13 6
1362 Eldy Deines 2:14:16 7
Overall Winners (co-ed)
3rd Will Wright
2nd John Paul Cenidoza
1st Bulmaro Almazar
FOF Men 12
Bib # First Name Last Name Time Place
1425 Nickademus Hollon 1:40:17 1
1426 Peter Denton-RRS 1:48:01 2
1427 Mike Confer 1:57:12 3
1428 Juan Mendoza 1:57:12 3
1429 Shawn Catt-RRS 1:58:31 4
1430 Ryan Denner 2:01:01 5
1431 Michael Fortney 2:03:41 6
1432 Jeff Bales 2:15:31 7
1433 Caine Kras 2:19:03 8
1434 Stan Guerrero 2:21:06 9
1436 Darin Klep 2:21:08 10
1437 Jon Duffy 2:23:55 11
1438 Eric Isselin 2:24:50 12
1439 Darren Davis 2:32:20 13
1440 J. Rob Handley 2:33:42 14
1441 Daniel Lewis 2:34:45 15
1442 Chris Carlson-Injinji 2:36:00 16
1443 Jarrod Deines 2:36:48 17
1444 Steven Sheu 2:51:50 18
1445 Julius Ulit 2:58:30 19
1446 Lance Woolley 2:59:38 20
1447 Gregory Finley 3:03:40 21
1435 Brian Bell-Injinji 3:15:33 22
1448 Javi Mariscal-Injinji 3:15:37 23
1449 Jeff Coon 3:40:16 24
1450 Jason Gabsch 3:54:23 25
1451 Andres Hernandez 4:05:55 26
1452 Brian Gaeta DNS
1453 Dennis Villavicencio DNS
1454 Sergey Rezayev-Injinji DNS
1455 Trevor Beck-RRS DNS
1456 Sergio Ortiz DNS
FOF Women 12
Bib # First Name Last Name Time Place
1400 Allison Bishop 2:17:31 1
1401 Debi Smith 2:21:18 2
1402 Whitney Carpenter 2:24:58 3
1403 Stacie Revell-Greene 2:28:51 4
1404 Ashley Hooper 2:30:19 5
1405 Lynna Choy 2:42:52 6
1406 Andrea Pond 2:43:33 7
1407 Rhonda Cody 2:46:36 8
1408 Krista Romley 2:47:44 9
1409 JoAnn Ripley 3:01:03 10
1410 Alisa Arkinzadeh 3:01:16 11
1411 Gigi Finley 3:03:40 12
1412 Kerstin Pfann 3:18:59 13
1413 Jennifer Monioz 3:21:46 14
1414 Darcy Tehero 3:22:23 15
1415 Diana Burdeno 3:22:23 16
1416 Karla Soto 3:22:23 17
1417 Tamara Norton 3:22:23 18
1419 Gunilla Pratt DNS
1420 Julie Hicks DNS
1421 Kulinda Davis DNS
1422 Nikkie Navarro DNS
1423 Sascha Kelso DNS
1424 Terrie Atkin DNS
BA Men
Bib # First Name Last Name Time Place
94 Spencer Patterson 2:53:53 1
98 Thomas Lopez 3:12:52 2
93 Sean Burns 3:40:41 3
92 Kip Cashman 3:49:21 4
97 Justin Lambert 4:32:47 5
91 Brad Mallie 5:16:02 6
99 Bryan Calo 6:23:10 7
90 Ben Brown UO
95 Eric Iskrzycki (Ski) DNS
96 George Ondovchak DNS
BA Women
Bib # First Name Last Name Time Place
88 Christina Kamme 3:20:58 1
89 Samantha Comafay 4:12:00 2
100 Valerie Moreno-Hardison 4:31:20 3
87 Ann Price 5:32:28 UO
Team Category
Injinji 1st Place
Road Runner Sports only 2 in their team